Vincentka - Vincentka minerální voda 0,7l 0,7l
100% přírodní minerální voda z Luhačovic
Max. 6 ks na jednu objednávku.
Nad 6 ks volejte - 702 059 198
Vincentka svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a prvků umožňuje rozpouštění hlenů v dýchacích cestách, žaludku a střevech. Vincentka je doporučována k pitným a inhalačním kúrám při onemocnění cest dýchacích, hlasivek, při chorobách látkové výměny, vředové choroby žaludku, dvanácterníku a jejich pooperačních stavech, cukrovce, chronickém zánětu slinivky.
Způsob používání Vincentky:
- Pitná kúra – většinou se Vincentka podává 2× denně na lačno před snídaní a před večeří v dávce cca 2,5 – 3,5 dcl. Účinná pitná kúra má trvat 15 až 20 dnů. Popíjí se studená nebo ohřátá. Během příští půlhodiny nic nekonzumujeme ani nepijeme.
- Kloktání a výplachy nosohltanu (možnost použití výrobku Vincentka nosní sprej)
- Inhalace
- Prevence – pijeme studenou nebo použijeme k ředění ovocných šťáv, na zálivku zeleninových salátů, k zapíjení při konzumaci alkoholu a kávy.
- Vychlazená a smíchaná s kvalitním suchým vínem v poměru 1:1 jako střik, chutná výborně, snižuje kyselost vína.
- K prevenci zubního kazu používáme k vyplachování úst.
Odborný popis Vincentky:
Vincentka je ojedinělá minerální voda z přírodního léčivého zdroje, velmi silně mineralizovaná, jódová, uhličitá minerální voda hydrogenuhličitano-chlorido-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů a kyseliny borité. Minerální voda Vincentka se svým osmotickým tlakem 634,7 kPa velmi blíží osmolaritě lidské krve, intracelulárních tekutin, tedy vnitřnímu prostředí člověka. Při pití je proto dobře snášena i ve větším množství, nevyvolává dyskomfort v zažívacím traktu a nepůsobí nepříjemně na sliznicích dýchacích cest, je-li použita k inhalaci jako aerosol.
Dobrá snášenlivost a pozitivní efekt souvisí s koncentrací, ale i vzájemným poměrem hlavních kationtů minerální vody, kdy na buněčných membránách nevznikají velké koncentrační gradienty. Naopak vysoký koncentrační gradient pro chloridové ionty intracelulárně a bikarbonátů extracelulárně usnadňuje difusi jodidových iontů z minerální vody do tkání.
Na sliznicích se tak zvyšuje obsah sekrečního IgA v hlenu. Vápenaté kationty z minerální vody vstupují do kaskády imunologických reakcí probíhajících v povrchových vrstvách sliznice. Bikarbonáty ztekucují vazký hlen a usnadňují tak expektoraci.
Při pitné kúře se uplatňuje stejně jako při inhalaci osmolarita minerální vody a téměř fyziologická koncentrace natria a kalia. Hlavní význam bikarbonátu a kyseliny borité je pufrační. Vápenatým kationtům vstřebaným s litiovými kationty je přisuzován stimulační účinek na produkci inzulinu.